Claudia Kaka “Kolor Kobiety” 17.09.2021 wernisaż godz.19:00

Galeria Popart zaprasza na wernisaż malarstwa -“Kolor Kobiety” Claudii Kaka, który odbędzie się 17.09.2021 o godz. 19:00 w Poznaniu przy ul. Bóżniczej 11B.

Artystka w swoim malarstwie łączy doświadczenia z pracy przy sesjach fotograficznych, gdzie jako wizażystka przygotowywała modelki do pracy przed obiektywem ze swoją fascynacją różnorodnością kulturową i etniczną i jej wpływem na wyrażanie fenomenu kobiecości. Prezentowane na wystawie postacie w czerni i bieli, będące pochodną afektu do piękna czarno-białej fotografii otoczone są feerią barw strojów i zdobień, wyrażającą rozmiłowanie artystki w kolorze i możliwościach, jakie daje, pomagając w wyrażaniu swojej osobowości.

Galeria

Każdy obraz projektowany i przygotowywany jest w najdrobniejszych szczegółach, postacie są dosłownie ubierane z olbrzymią dbałością o oddanie charakterystycznych cech strojów, pochodzących z różnych rejonów świata, detali malowanej biżuterii i ozdób czy teksturze i strukturze składających się na kostium tkanin. Różnorodne, barwne tła, wzmacniają dodatkowo emocjonalny nastrój dzieła. Kobiecość jawi się na nich jako emanacja pasji i piękna, samoświadomości i odwagi w byciu sobą, tajemniczości i siły.
Obrazy malowane są techniką akrylu na płótnie.