Jacek Jasiniak “Totem” 15-29.08 2020

Jacek Jasiniak “Totem” 15-29.08 2020

Zapraszamy na wernisaż wystawy: Jacek Jasiniak “Totem”, 15.08.2020 godz. 18:00

Wystawa czynna do dnia 29.08.2020, w związku z obecną sytuacją zwiedzających prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod nr. 881 208 908. 

Jacek Jasiniak w 2017 ukończył studia  na wydziale malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie pod kierunkiem Prof. Andrzeja Bednarczyka. 

Artysta o swojej twórczości: “Ulubionymi technikami są dla mnie rysunek odręczny, malarstwo olejne oraz akrylowe, łączenie różnych technik, „wychodzenie poza płaszczyznę” w malarstwie, eksperymentowanie z różnymi materiałami, ekspresja. Sięgam po technikę kolażu.
Inspirują mnie twórcy odważni w okazywaniu przeżyć i emocji, trudnych uczuć i relacji, którzy w niekonwencjonalny sposób odbierają świat. Fascynuje mnie surrealizm z Salvadore Dali na czele, Zbigniew Beksiński oraz twórczość Hieronima Boscha, oraz ekspresjoniści abstrakcyjni: Jackson Pollock, Mark Rothko, Gerhard Richter, Paul Klee i Juan Miro, Christian Hetzel, Hans Hofmman, Fabienne Verdier, Robert Motherwell.
W malarstwie interesuje mnie zagadnienie koloru, przestrzeni, gestu i ruchu. Sztuka jest dla mnie kanałem uwalniania emocji. Liczy się w niej bezpośredność, autentyczność, naturalność i instynktowność, granicząca z podświadomym automatyzmem, którą widzimy w ekspresjonizmie abstrakcyjnym. Niestrudzenie szukam powiązania pomiędzy światem wyobraźni a otaczającą mnie rzeczywistością.”